חברת מוטורליס הינו חברה מפוקחת עי משרד התחבורה ומעסיקה קציני בטיחות בתעבורה.
כחלק מהמקצועיות הבלתי מתפשרת שמובילה החברה , הלקוחות נהנים מפיקוח שוטף הכולל מעקב אחרי הרכב והנהגים לרבות הדרכות שוטפות ומתן אינדיקציה ללקוח לגבי המשאיות שברשותם.

שרותי קצין בטיחות בתעבורה לצורך רישיון מוביל אחד התפקידים החשובים ביותר בתחום התעבורה, תפקיד שהינו חלק בלתי נפרד מהתחום, הוא קצין בטיחות בתעבורה. לכן, וכמובן בכפוף לחוקי משרד התעבורה, כל מפעל או עסק המחזיק באמתחתו מספר כלי רכב מסוג ובהיקף המפורטים בחוק, מחויב להעסיקו.

מהו קצין בטיחות בתעבורה

קצין בטיחות בתעבורה הוא האחראי על בטיחות ותקינות כלי הרכב של מעסיקו ועל הדרכת הנהגים בעסק. האדם המכהן בתפקיד זה הינו היועץ להנהלה בתחום הבטיחות בתעבורה ומהווה את הקשר לגורמים חיצוניים בעולם זה דוגמת המשטרה וחברות הביטוח. כפי שכבר הוזכר קודם לכן, תפקיד קצין הבטיחות הינו מוגדר בחוק (חלק י' של תקנות התעבורה) כחלק מהמאבק בתאונות הדרכים ועל כן על כל מפעל, עסק וכיוצא בזה, המחזיק מספר כלי רכב מסוג ובהיקף המפורטים בחוק, מוטלת החובה להעסיק בעל תפקיד זה. במקרים מיוחדים, יפקח קצין הבטיחות גם על הובלת חומרים מסוכנים, על מובילי משנה של החברה בה הוא מועסק וכן על עוזרים או קציני בטיחות אזוריים.

קצין בטיחות בתעבורה בחברת מוטור ליס

בהתאם לחוק וכחלק מהאמונה הרווחת בחברה כי נושא הבטיחות בתעבורה מוכרח להיות ערך עליון ולצד העובדה כי המלחמה בתאונות הדרכים הינה חלק ממדיניותה, חברת מוטורליס מעסיקה קצין בטיחות בתעבורה ומספקת שירות זה לחברות ולעצמאים בעלי משאיות במשקל כולל של 12 עד 60 טון (סמי טריילר) לצורך רישיון מוביל. במסגרת השירות המוצע לכל לקוח בחברתנו, מוטור ליס מאפשרת לכל נהג או בעל משאית את שירותיו של קצין בטיחות בתעבורה שהינו מומחה למשאיות, הנדסאי רכב ובעל הסמכה לניהול מוסך לבדיקה מקיפה של המשאית, שאף יחתום על רישיון המוביל במידה והמשאית תקינה בטיחותית. כמו כן, במסגרת השרות אנו נדאג לתת יעוץ במקרה של תיקון מורכב במוסך לצורך הוזלת העלויות וננהל תיק מסודר עבור הלקוח שיכלול מעקב על הנהגים ותחזוקת הרכב.

כיצד קצין בטיחות בתעבורה יסייע לכם הנהגים בתהליכים יומיומיים

אנחנו במוטורליס מאמינים כי תחזוקה שוטפת וביקורות תקופתיות ימנעו מהמשאית/מסחרית לצאת מכלל פעולה. לכן, כחלק מהשירות יגיע קצין בטיחות בתעבורה ויבצע ביקורת שוטפת למשאית ולציוד שעליה, יבדוק האם יש לנהג רישיון נהיגה בתוקף וכן שכל המסמכים הרלוונטיים נמצאים במשאית. כמו כן, קצין הבטיחות בתעבורה יבצע רענון לנהג בנושא תחזוקת הציוד, פריקה וטעינה וצורת נהיגה נכונה.